SOSYAL
SORUMLULUK

SOSYAL
SORUMLULUK

6 Şubat Depremi Monreve Mutfağı

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen ülkemizin doğusunda 7 ili etkileyen deprem felaketinin ardından bölge halkının yaralarını sarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşmak için harekete geçtik. 7 Şubat sabahı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in lokasyon yönlendirme desteğiyle, bir günde 2000 kişiye hizmet verecek şekilde gıda takviyesiyle birlikte 7 Şubat akşamı mobil mutfağı Çeşme, İzmir’den denizyoluyla İskenderun Arsuz’a transferini gerçekleştirdik.

Mobil mutfağımız 8 Şubat günü Arsuz-Ayla Naci Uyar Anadolu Lisesi’nin içerisinde depremden etkilenen bölge halkının da çadır kent olarak konumlandığı alanda günde 3 öğün sıcak yemek servisi vermeye başladı. Nisan ayı sonuna kadar hizmet veren mobil mutfağımız Ramazan Bayramı da dahil olmak üzere 3 ay boyunca günde 2000 kişiye sıcak yemek servisi verdi.

Bu süre zarfında aynı zamanda gönüllü çalışanlarımızla dönüşümlü olarak deprem bölgesi ziyaretleri gerçekleştirdik. Konumlandığımız bölgede depremden etkilenen yediden yetmişe herkesle irtibat kurmaya ve tüm herkese destek olmaya çalıştık. Özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın, bu dönemi psikolojik olarak en az hasarla atlatması için özel etkinlikler gerçekleştirdik. Bunlar; çadır kentte kalan ve o dönemde doğum günü olan çocuklara özel kutlamalar, özel günlerde grup aktiviteleri (kurabiye yapımı, resim etkinlikleri, oyun saatleri vb.) ve aynı zamanda okulu devam eden yaş gruplarına gönüllü olarak giden ekip arkadaşlarımız derslerinde de destek oldu.

Monreve olarak sosyal sorumluluk bilinciyle, önce yakın çevremize ve ulusal boyutta toplumumuza destek amacıyla çıktığımız bu yolda birçok insana dokunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Monreve Kütüphanesi

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve ülkemizin doğu bölgesinde yediden fazla ili etkileyen depremin ardından; Arkas Holding’in depremzedeler için orta vadede daha kalıcı çözümler oluşturmak üzere AFAD koordinasyonunda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde kurduğu 260 konteynerden oluşan Arkas Yaşam Merkezi tamamlanarak 1000 kişi yerleştirildi.

Türkçe’de hayalim anlamına gelen “MON RÊVE” kurum ismimizden yola çıkarak, biz de sosyal sorumluluk bilinciyle çocukların hayallerine tutunmasına, burada yeni hayaller kurarak peşinden gitmelerine olanak sağlamayı amaçlayarak Arkas Yaşam Merkezi’nin içerisine Monreve Kütüphanesi’ni açtık.  Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu dönemde ve sonrasında eğitim ve öğretim hayatlarından, sosyal ve kültürel gelişimlerinden geri kalmaması amacıyla; Arkas Spor’un Axa Sigorta Efeler Ligi 20.haftasında oynanan maçında toplanan 1000 kitap ve proje kapsamında satın alımını yaptığımız 3.500 kitap ile kurduğumuz kütüphanede, edebiyattan bilimsel eserlere, boyama kitaplarından çocuk kitaplarına, 0-18 yaş arası tüm çocuk ve öğrencilerin faydalanabileceği eserler yer alıyor.

Üstlendiğimiz sorumluluğun farkındalığıyla desteklerimize devam ediyoruz.

Menü